Regeneracinės (tausojančios) žemdirbystės modelis


Tausojančioje žemdirbystės modelyje 2018-2021 metais labai išpopuliarėjo "mada" ženkliai sumažinti naudojamų mineralinių trąšų, pesticidų ir fungicidų kiekį. Tikslas būti lojalesniems gamtai, mažiau teršti vandens telkinius, bet esmė kad susirūpinta dirbamo dirvožemio kokybe bei jo atstatymu. Naudojant 50 procentų mažiau mineralinių trąšų, bet kartu naudojant ir „AugiMAX“ gaunami artimi derliai kaip ir intensyviame chemizuotame ūkyje bet esminis pliusas neprastėjanti dirvos kokybė ir struktūra.

Pateikiame rekomendacijas, kaip naudoti „AugiMAX“ priemones regeneracinės žemdirbystės modelyje.

  1. 30 procentų derliaus kokybės nulemia tinkamas sėklų paruošimas. „AugiMAX Bio“ koncentruota trąša puikiai tinka sėklų apvėlimui. Koncentrate esančios azotą fiksuojančios ir fosforą skaidančios bakterijos pagerins dirvožemio mikrobiologinę terpę ir užtikrins visokeriopą augalo vystimąsi pradinėje augimo stadijoje. Naudojimo norma yra iki 10 litrų tonai sėklos. Apvėlimą galima atlikti profesionalia technika arba namų sąlygomis nedidelius kiekius naudojant betono maišyklę.
  2. Naudojant kitas ne mūsų siūlomas azotą fiksuojančias, fosforą atpalaiduojančias ar šiaudus skaidančias ar kitas koncentruotas bakterijas skiedimui vietoje vandens naudokite „AugiMAX“ koncentratą. Gausite neįtikėtiną naudą. „AugiMAX“ čwstaps maistu bakterijoms, jos efektyviau „dirbs“ ir sparčiau dauginsis, ilgiau išliks gyvybingos. (Azotą fiksuojančios ir fosforą atpalaiduojančios bakterijos veikia tik per dirvą. Naudojama tik beicavimui ir ne daugiau 2 purškimai pirminiame augalo augimo tarpsnyje, kada dar matosi plikos žemės ir didžioji dalis išpurškiamo preparato patenka ant dirvos. Tolimesniems purškimams naudoti tik gryną AugiMAX be bakterijų, nes bakterijos per lapus NEVEIKIA.)
  3. Siekiant dar didesnės bakterijų naudos, po pirminio bakterijų naudojimo praėjus savaitei ar dviem rekomenduojame papildomai lauką nupurkšti „AugiMAX“ koncentratu skiestu santykiu 1:100.
  4. Purškimai: nuo pirmų lapų pasirodymo, intensyvaus augimo metu kas 2-3 savaites - 3 ar 4 kartai pavasarinei sėjai. Tirpalo koncentracija purškimui – 5 litrai „AugiMAX“ 1-am ha, atskiedžiant santykiu 1:250 litrų vandens. Barstant birias trąšas, efektyviausia „AugiMAX“ naudoti joms pradedant skaidytis, priklauso nuo meteorologinių sąlygų ir drėgmės.
  5. Kova su piktžolėmis: įprastomis cheminėmis priemonėmis, 
  6. Kova su ligomis: įprastomis cheminėmis priemonėmis, mažinant jų kiekį 50 procentų nuo įprastos naudojamos ar rekomenduojamos maksimalios normos. Tirpalo koncentracija purškimui – 5 litrai „AugiMAX“ 1-am ha, išlaikant cheminių priemonių skiedimo vandens santyki 1-am ha.
  7. Tinkamas derliaus nuėmimo laikas.
  8. Po derliaus nuėmimo nupurkšti „AugiMAX“ tirpalu – 5 litrai „AugiMAX Humi“ į 250 litrų vandens 1-am ha.